Както споменахме по-горе в материала, геймърските столове са специално проектирани да увеличат максимално удобството и комфорта на геймърите така, че те да могат да се съсредоточат напълно в играта.
В този ред на мисли едно от големите им предимства е, че разполагат с изключително много допълнителни екстри.
Тъй като са проектирани да се използват много дълго време за игра, почти всички модели гейминг столове разполагат с дълга облегалка, която гарантира, че целият ви гръб има добра опора.
Разполагат и с меки подлакътници, страхотна опора за главата, а има модели, които повече приличат на луксозна седалка на спортен автомобил, отколкото на гейминг стол.
И ако сега си кажете, че повечето от екстрите ги имат и офис столовете, веднага ви казваме, че грешите.
Защото освен основните екстри, геймърските столове разполагат и допълнителни поддържащи възглавници, които се закрепват с презрамки към стола.
Освен това, игралните столове предлагат възможност за облягане назад на 180 градуса, което на практика означава, че можете да легнете на стола и да играете в легнало положение.
И още нещо. Геймърските столове или поне повечето модели от високия клас имат функции за отопление, вградена функция за масаж, RGB осветление, изход за слушалки, вибрация и дори вградени високоговорители.
Не е за подценяване и креативния дизайн на столовете за гейминг, който се отличава с ярки, атрактивни цветове, лога и бродирани символи.
За разлика от офис столовете обаче, при геймърските възможностите за регулиране е малко по-ограничена. Това се дължи основно на факта, че производителите се фокусират основно върху две неща при производството на столове за игри: на формата и на комфорта.
Друг минус, ако можем така да го наречем, че формата им не позволява да си вдигнете краката. Не че това е кой знае какъв проблем, но когато играете с часове и ви се прииска да смените позата, като си вдигнете краката няма да можете да го направите комфортно и удобно.
Коментари (0)